کره جنوبی جدی ترین حریف ایران در مسابقات تایوان است
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٩
 

مجیدی: کره‌جنوبی جدی‌ترین حریف ایران در مسابقات  تایوان است چشمک

مربی تیم ملی اسکیت سرعت ایران گفت:

تیم تایوان حریف اصلی ما در رقابت های قهرمانی آسیا است البته تایلند و چین هم کشورهایی هستند که علاوه بر انتخاب مربی خارجی، سرمایه‌گذاری‌های خوبی در رشته اسکیت انجام داده‌اند اما امیدواریم با درخشش ملی پوشان کشورمان با دست پر از این رقابت ها به میهن باز گردیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، ابوالفضل مجیدی افزود: با تلاش هایی که صورت گرفت و پس از سپری کردن تمرینات منظم و برپایی چند رقابت دوستانه،‌ ملی‌پوشان از لحاظ روحی و روانی در شرایط خوبی هستند و به کسب موفقیت در این رقابت ها امید بسیار دارم.

مربی تیم ملی اسکیت سرعت ایران خاطر نشان کرد: نفرات اعزامی با نظر «انیو مومنی» سرمربی ایتالیایی تیم ملی کشورمان انتخاب شده اند، وی این نفرات را پس از تست های فنی که صورت گرفت برای تیم ملی فراخواند و باید دید نفرات اعزامی چه عملکردی را از خود به نمایش خواهند گذاشت.

گفتنی است رقابت های اسکیت قهرمانی آسیا از 26 تیرماه به میزبانی تایوان آغاز خواهد شد.

منبع: سایت فدراسیون اسکیت


 
 
طلوع اسکیتی
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٩
 

pic 1


 
 
برترین های اسکیت نو نهالان ونوجوانان دختر کشور معرفی شدند
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٩
 

 از دو روز رقابت فشرده در آکادمی اسکیت آزادی تهرانعکس تزئینی میباشد

 

اولین مرحله از رقابت‌های لیگ اسکیت سرعت دختران در رده سنی نونهالان و نوجوانان کشور که از دهم و یازدهم تیرماه در چهار رده سنی و شش ماده، در آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی آزادی برگزار شده بود با معرفی نفرات برتر به اتمام رسید.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت:

 

در ماده  200 متر 7 تا 8 سال ، آیلین بامری از (پالایش گاز سرخون و قشم)  اول ، آیدا عشق دوست از ( تیرگری ساری)  دوم و سید مه تا حسینی از هیئت فارس عنوان سوم را بدست آوردند .

 

در 200 متر 9 تا 10 سال،  فاطمه خسروی نیا از( پالایش گاز  و سر خون و قشم)  نفر اول شد ، نگار فلاح از (تیرگری ساری ) و مینا حسینی از هیئت فارس به ترتیب دوم و سوم این مسابقات شدند.

 

ماده 300 متر 7 تا 8 سال آیلین بامری از (پالایش گاز سرخون و قشم) عنوان نخست را کسب کرد ، آیدا عشق دوست از(باشگاه تیرگری) دوم شد و سید مهتا حسینی از هیئت فارس به مقام سوم رسید.

 

حدیثه زارع از آذربایجان غربی (گل یاس) ، فاطمه خدری از (پالایش گاز سرخون و قشم ) هرمزگان و مریم جزینی از (جاویدان خمینی شهر) اصفهان به ترتیب مقام اول تا سوم گروه سنی 9 تا 10 سال شدند.

 

در گروه سنی 11 تا 12 سال نیز زهرا نیاکان از هیئت فارس اول، آناهیتا تاتاری از دیهیم فروهر شیان تهران نفر دوم و مهیا دستپاک از( ام.اس.تی ) انقلاب شرق تهران عنوان سوم این رقابت ها را کسب کردند.

 

در گروه سنی 13 تا 15 سال، فاطمه شازده احمدی از دیهیم فروهر شیان تهران اول  شد، مریم مراوده و شقایق امامی ( از تیم پارسکو) به ترتیب مقام دوم و سوم این رقابت ها را کسب کرده اند.

 

در ماده 500 متر 9 تا 10 سال، مینا حسینی از هیئت فارس ، حدیثه زارع از آذربایجان غربی ، فاطمه خسروی نیا از (پالایشگاه گاز سر خون و قشم ) نفرات اول تا سوم مسابقات شدند.

 

در گروه سنی 11 تا 12 سال نیز آناهیتا تاتاری از دیهیم فروهر شیان تهران نفر اول ، محیا دست پاک از  (ام . اس . تی ) انقلاب شرق تهران نفر دوم و زهره لک از هیئت فارس نفر سوم شدند.

 

مریم مراوده و شقایق امامی از عقیق کرج (پارسکو) به ترتیب مقام اول ودوم  و فاطمه شازده احمدی از دیهیم فروهر شیان تهران نفر سوم درگروه سنی  13 تا 15 سال این مسابقات شدند .

 

اما در ماده 1000 متر 11 تا 12 سال زهره لک از هیئت فارس  اول ، کیمیا عباسی و پریا ممتاز از دیهیم فروهر شیان تهران به ترتیب مقام دوم وسوم را از آن خود کردند.

 

در رده سنی 13 تا 15 سال، نهال مقدم رحمانی از دیهیم فروهر تهران به گردان آویر طلا دست یافت ، نگار خرم از عقیق کرج (پارسکو) و عاطفه حجاری از هیئت فارس نیز به ترتیب صاحب مدال نقره و برنز شدند .

 

در 5000 متر 13 تا 15 سال، نهال مقدم رحمانی از فروهر شیان تهران نفر اول ، نگار خرم از عقیق کرج (پارسکو)  نفر دوم و فرحناز نادری از جاویدان خمینی شهر اصفهان نفر سوم شدند.

 

در 3000 متر امدادی این گروه سنی تیم عقیق کرج (پارسکو )، دیهیم فروهر شیان تهران و هیئت فارس به ترتیب مقام اول تا سوم این رقابت ها را به دست آوردند.

 

منبع:اسکیت سرعت (فرناز کوه شکاف)

 
 
معرفی ستاره چند دوره از مسابقات جهانی اسکیت
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۸:٢٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٩
 

اقای جوی مانتیا قهرمان وتک ستاره چند دوره از مسابقات جهانی اسکیت شناخته شده است .او درحال حاضر کفش های سیمونس استفاده می کند وموفقیت خود را در مسابقات به نمایش می گذارد این اسکیت باز امریکایی بسیار تمریناتی سخت ومشکلی را پشت سرمی گذارد این چنین است که او همیشه بدنی اماده وهمیشه با تمرکزی بالا درمسابقات ظاهرمی شود.

http://www.skatelog.com/photos/skaters/joey-mantia/5011079-350x300.jpg

http://www.inlineplanet.com/nroc/2008/profiles/Resources/joey-mantia.jpeg

http://www.pattinaggiobellusco.com/images/news/07_02/014.jpg
http://www.speedskating-world.de/wp-content/uploads/2010/01/sr_sh_team-300x200.jpg