آغاز مسابقات اسکیت هاکی جام شادروان کیارش صدقی
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩
 

این رقابت‌ها با حضور 9 تیم در بخش مردان و 6 تیم در بخش زنان در سطح باشگاه‌های تهران برگزار میگردد .

لبخند...برای دیدن جدول برنامه ها به ادامه مطلب بروید ...نیشخند


 
 
×××امیر بحرینی مقدم رکورد اسکیت ماراتن آسیا را شکست×××
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩
 

در رقابت های اسکیت ماراتن 42.192 کیلومتر جاده در ایران، امیر بحرینی موفق شد.

با ثبت زمان 1 ساعت و 9 دقیقه و 32 و 78 صدم ثانیه ضمن قهرمانی در رقابت های قهرمانی کشور،‌ رکورد این رشته را در آسیا بهبود بخشد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، بحرینی در مسابقات اسکیت جاده قهرمانی کشور که در شهر بروجرد لرستان برگزار شد موفق به شکستن رکورد آسیایی گردید.


وی با ثبت این زمان یک بار دیگر خود را در بین برترین های آسیا قرار داد. این اسکیت باز کشورمان در سال 2007 در رقابت های قهرمانی ماراتن آسیا که در شهر "هاربین" چین برگزار شده بود نیز موفق شد با ثبت زمان 1 ساعت و 10 دقیقه و 3 ثانیه و 988 صدم ثانیه، مقام اول آسیا و اولین مدال طلای اسکیت مارتن را برای ایران کسب کند.

گفتنی است فدراسیون اسکیت در سال جاری با شعار قهرمانی پایدار بر روی تمامی رشته ها و ورزشکاران خود سرمایه گذاری کرده و برای دومین بار لیگ نونهالان و نوجوانان را نیز برگزار کرده است.

منبع: فدراسیون اسکیت


 
 
دبیر کمیته لیگ های اسکیت: شاهد شکوفایی اسکیت هاکی ایران هستیم
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩
 

نیم فصل دوم این رقابت ها، پس از ماه مبارک رمضان پی گیری خواهد شد.

دبیر کمیته لیگ های فدراسیون اسکیت گفت: سطح رقابت های لیگ اسکیت هاکی کشور در حد قابل قبولی است و هر چه از زمان شروع این مسابقات می گذرد شاهد شکوفایی بیشتر تیم ها و بازیکنان هستیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت "حسین کنوز"‌ افزود: دور دوم از دومین دوره لیگ دسته یک اسکیت هاکی کشور به میزبانی همدان برگزار شد که نتایج و عملکرد تیم ها در حد قابل قبولی بود و به نظر می رسد هر چه از زمان شروع این مسابقات می گذرد، تیم ها به شکوفایی بیشتری می رسند.


وی ادامه داد: رشته اسکیت هاکی رشته ای خاص است و باید برای آن زمان و سرمایه گذاری مناسبی در نظر گرفته شود تا شاهد موفقیت تیم ها در این بخش باشیم، خوشبختانه تیم ها در این دوره از رقابت ها نشان دادند می توان بر روی آینده این رشته امیدوار بود و به شخصه توقع چنین بازی های خوب و مطلوبی را نداشتم و این موضوع من را به آینده امیدوار کرد.


کنور خاطر نشان کرد: تیم نیروی زمینی ارتش در این مسابقات بسیار خوب کار کرد و در اولین حضورش موفق شد قهرمانی نیم فصل را از آن خود کند، پس از تیم نیروی زمینی ارتش،‌ تیم های هیات قم و آبفای استان همدان عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند و باید منتظر نیم فصل دوم این بازی ها باشیم.


دبیر کمیته لیگ های فدراسیون اسکیت گفت: نیم فصل دوم این رقابت ها، پس از ماه مبارک رمضان پی گیری خواهد شد که زمان و محل برگزاری آن از طریق فدراسیون اعلام می شود.


نتایج کلی این رقابت ها به شرح زیر است:


نیروی زمینی ارتش 7 - آذربایجان شرقی صفر
قزوین 2 - جوانان ستارگان آرین گیلان 3
پرسپولیس شیراز 3 - هیات قم 7
پرسیس تهران 3 - هیات همدان یک
نیروی زمینی ارتش 17 - هیات قزوین یک
پرسپولیس شیراز 2 - جوانان ستارگان آرین گیلان 3
پرسیس تهران 2 - آبفای همدان 3
هیات همدان 2 - هیات قم 3
پرسپولیس شیراز 6 - هیات قزوین یک
پرسیس تهران یک - آذربایجان شرقی یک
هیات همدان 2 - جوانان ستارگان آرین گیلان 3
هیات قم 2 - آبفای همدان یک
نیروی زمین ارتش 9 - پرسپولیس شیراز صفر
هیات همدان 3 - هیات قزوین یک
هیات قم 3 - آذربایجان شرقی صفر
آبفای همدان 4 - جوانان ستارگان آرین گیلان یک
جوانان ستارگان آرین گیلان 6 - آذربایجان شرقی 3
نیروی زمینی ارتش 10- پرسیس تهران یک
هیات همدان 6 - پرسپولیس شیراز یک
آبفای همدان 5 - هیات قزوین یک


گفتنی است این مسابقات طی 3 روز به میزبانی همدان برگزار شد.

 

منبع: فدراسیون اسکیت


 
 
نیروی زمینی ارتش قهرمان نیم فصل لیگ دسته یک اسکیت هاکی کشور شد
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩
 

دبیر کمیته لیگ های فدراسیون اسکیت گفت:

با پایان نیم فصل نخست رقابت هاهی لیگ دسته یک هاکی کشوردر بخش مردان، تیم نیروی زمین ارتش در اولین حضور خود موفق شد با اقتدار عنوان قهرمانی را از آن خود کند. ‌

 

"حسین کنوز" افزود: رقابت های لیگ دسته یک هاکی مردان کشور از روز 18 مرداد ماه با میزبانی همدان آغاز شد که در پس از برگزاری 20 دیدار، تیم نیروی زمینی ارتش با اقتدار موفق شد عنوان نخست را تا این مرحله به خود اختصاص دهد.


وی ادامه داد: در این رقابت ها 20 تیم حضور داشتند که متاسفانه تیم "پرواز بهشهر" انصراف خود را اعلام کرد و مجبور شدیم بازی ها را با شرکت 9 تیم آغاز کنیم‌ البته برای آن که جدول رقابت ها دچار مشکل نشود به تمام تیم هایی که با این تیم بازی داشتند،‌ استراحت دادیم تا هیچ تیمی در این خصوص متضرر نشود.


دبیر کمیته لیگ های فدراسیون اسکیت افزود : پس از تیم نیروی زمینی ارتش،‌ تیم های هیات قم و آبفای استان همدان عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند و با توجه به سطح کیفی رقابت ها می توان روزهای خوبی را برای این رشته ورزشی متصور شد.

منبع: سایت فدراسیون اسکیت
به گفته وی نیم فصل دوم این بازی ها را پس از ماه مبارک رمضان پی گیری خواهیم کرد که زمان و محل برگزاری آن از طریق فدراسیون اعلام می شود .


 
 
حضور داور ایرانی درمسابقات جهانی اسکیت با بی توجهی رسانه ها مواجه شد
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩
 

مسول کمیته داوران فدراسیون اسکیت با ابراز گله مندی از برخی از رسانه های ورزشی گفت:

برای اولین بار یک داور ایرانی موفق شد در سطح اول جهان قضاوت کند اما متاسفانه این رویداد بزرگ با بی توجهی مسئولان رسانه ای کشور رو به رو شد.

رامین عتیقه چی با اشاره به حضورش در رقابت های جهانی اسکیت هاکی گفت: این حضور در پی دعوت فدراسیون جهانی صورت گرفت که جا دارد همین جا از مساعدت های دفتر مقام معظم رهبری و مسئولان فدراسیون اسکیت در خصوص اخذ مجوز خروج از کشور تقدیر کنم چرا که اگر این حمایت ها نبود، بدون شک نمی توانستم در این میدان بزرگ شرکت کنم و مسئولان مربوطه ضمن همکاری بسیار، شرایطی را فراهم کردند که بتوانم با وجود مسایل نظام وظیفه، تهران را ترک و در رقابت های چک به میدان بروم.


وی ادامه داد: به عنوان یک ایرانی و تنها داور از قاره پهناور آسیا در این رقابت ها شرکت داشتم که اهمیت این موضوع پس از بررسی نام سایر داوران و مدت زمان فعالیت فدراسیون های آنان، مشخص می شود.

به عنوان مثال "گردن یانگ" که ریاست کمیته داوران فدراسیون جهانی اسکیت را داشته و از سال 2001 سابقه حضور در میادین بین المللی را دارد از جمله داوران این رقابت ها بود، همچنین افرادی چون "گری میلر" رئیس کیته داوران اسکیت هاکی آمریکا، "گری مکنین" دبیر کمیته داوران اسکیت هاکی کانادا، "رامون کوردبا" رئیس کمیته داوران اسکیت هاکی اسپانیا و ... نیز حضور داشتند که این اهمیت حضور یک ایرانی را در چنین رقابت هایی بیش از پیش نمایان می کند.


مسئول کمیته داوران فدراسیون اسکیت کشورمان خاطر نشان کرد: کشورهایی چون کشور چک که هر ساله و در رقابت های معتبر جهانی، مقام اول تا سوم را از آن خود می کنند، همواره به دنبال این هستند تا داورانشان را در چنین میدان هایی مطرح و معرفی کنند.

اما در ایران که عمر فدراسیون اسکیت بسیار اندک و غیر قابل مقایسه با مدعیان این رشته ورزشی است، به راحتی از حضور یک ایرانی در رقابت های جهانی می گذریم که این برای من به عنوان فردی که سرزمینش را دوست دارد و می خواهد سربلندی آن را ببیند، جای تعجب است.


عتیقه چی تاکید کرد: به دنبال مطرح کردن خود نبوده و نیستم اما دوست داشتم این خبر را در همه جا ببینم که یک ایرانی به عنوان تنها نماینده قاره آسیا مجوز قضاوت در رقابت های بین المللی و جهانی اسکیت هاکی را کسب کرده تا دنیا یکبار دیگر در مقابل توانمندی جوانان ایرانی سر تعظیم فرود آورد.


وی در پایان اظهار امیدواری کرد از این پس رسانه های گروهی تنها به اخبار یک یا چند رشته ورزشی بسنده نکرده، و در انعکاس اخبار خود به رسالت خطیری که بر دوش دارند، به خوبی عمل کنند تا شاید رشته مظلوم اسکیت نیز از این شرایط سخت و نامهربانانه خارج شود.


گفتنی است رامین عتیقه چی در رقابت های جهانی اسکیت هاکی جهان، داور دوم دیدار تیم های آلمان و آرژانتین، ونزوئلا و آرِژانتین، مکزیک و ونزوئلا و آرژانتین و ونزوئلا را بر عهده داشت.

وی همچنین به عنوان ناظر رقابت تیم های آمریکا و فرانسه، آمریکا و سوئیس، استرالیا و آرژانتین، فرانسه و آلمان، کانادا و آلمان، آلمان و مکزیک، ایتالیا و کانادا و همچنین نظارت دیدار فینال آمریکا و سوئیس را بر عهده داشت.


داور ایرانی کشورمان در بازی تیم های مکزیک و آرژانتین نیز به عنوان داور اول به میدان رفت.

منبع : سایت فدراسیون اسکیت


 
 
رفیعانی : مورد کم لطفی رسانه‌های ورزشی قرار گرفته ایم
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٩
 

دبیر فدراسیون اسکیت گفت: رسانه‌های گروهی نسبت به برخی از رشته های ورزشی کم لطف هستند.

اگر نگاهی به آمار و ارقام اخبار منتشره این فدراسیون داشته باشیم پی خواهیم برد که این رشته به شدت مورد کم لطفی دوستان رسانه ایی قرار دارد.

فدراسیون اسکیت در طول چند سال گذشته عملکرد قابل قبولی داشته و برای ایران در میادین بین‌المللی مدال‌های رنگارنگی را کسب کرده است اما، با این وجود بسیاری از رسانه‌های خبر نسبت به موفقیت‌های ما کم لطف هستند که در این میان صدا و سیما گوی سبقت را از دیگران ربوده است.

 

وی ادامه داد: با نظر رئیس فدراسیون اسکیت و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده اهم فعالیت‌های خود را بر روی استعدادها و چهره‌های نونهال و نوجوان ایرانی معطوف کرده‌ایم که تا کنون نیز نتایج آن را با مدال‌های کسب شده در رقابت‌های برون مرزی دیده‌ایم اما، با آن که از رسانه‌های گروهی برای پوشش این رقابت‌ها دعوت هم به عمل آورده ایم، باز هم شاهد عدم حضور آن‌ها و انتشار اخبار خود هستیم.

 

رفیعانی در ادامه با گلایه از آماده نشدن مجموعه ورزشی اسکیت آزادی گفت:


چند سال پیش فدراسیون اسکیت کلنگ آکادمی اسکیت را در مجموعه ورزشی آزادی به زمین زد، اما با گذشت این زمان متاسفانه ‪ ۱۰‬درصد از این مجموعه ورزشی به بهره برداری نرسیده و تنها دارایی ما در این مجموعه یک پیست ‪ ۲۰۰‬متری که آن هم در حد یک آسفالت و با هزینه و اعتبار فدراسیون به بهره برداری رسیده است، می‌باشد.

 

دبیر فدراسیون اسکیت از بی‌مهری رسانه‌های ورزشی به ویژه صدا و سیما در پوشش اخبار رشته اسکیت انتقاد و خاطرنشان کرد:

 

جای تاسف است زمانی که تیم ملی اسکیت ایران از بازی‌های آسیایی تایوان با کسب مقام سومی این رقابت ها به میهن بازگشت تنها یک خبرنگار برای پوشش این افتخار آفرینی به فرودگاه آمده بود در حالی که در صورت کسب مقام دهم توسط رشته‌های دیگر آن را در بوق و کرنا می‌کردند که اگر نگاهی به اخبار روزانه داشته باشید به آن پی خواهید برد.

 

به نظر می‌رسد دوستان توجهی به اسکیت ندارند که دلیل آن هم برای ما مشخص نیست .