عملکرد مطلوب اسکیت ایران در مسابقات جهانی کلمبیا تحسین همگان را برانگیخت
نویسنده : >Hilda< - ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٩
 

رئیس کمیته فنی فدراسیون اسکیت کشورمان با اشاره به حواشی ایجاد شده برای اسکیت بعد از مسابقات جام جهانی کلمبیا گفت:

 


ملی پوشان اسکیت کشورمان با کسب نتایج  قابل توجه در مسابقات جام جهانی کلمبیا حیرت همگان را برانگیختند،با این حساب  با حواشی های بی مورد موجبات عقبگرد ایران را در این رشته ورزشی فراهم نکنیم.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت : کاوه صدقی در گفت وگو با پایگاه خبری ورزش ایران، با اشاره به عملکرد تیم ملی اسکیت ایران در مسابقات جام جهانی کلمبیا اظهار داشت:

با وجود اینکه در این دوره از مسابقات تمامی تیم ها به لحاظ کیفی رشد قابل ملاحظه ای داشته اند اما تیم ملی کشورمان موفق شد با عملکرد قابل قبول رتبه خود را به سیزدهم جهان ارتقا دهد.


وی تصریح کرد: تیم ملی ایران در دوره گذشته این مسابقات عنوان نوزدهم  در جهان را کسب کرد اما در این دوره از پیکارها با تلاش و همت تمامی مربیان ایرانی خود که به نوعی در این موفقیت سهم داشتند موفق شد در رنکینگ جهانی در رتبه سیزدهم  بایستد.


رئیس کمیته  فنی فدراسیون اسکیت با تاکید به موفقیت اسکیت باز دختر کشورمان که با حجاب کامل اسلامی موفق به کسب عنوان یازدهم در جمع بهترین های جهان شد افزود: آنچه که بیش از همه برای فدراسیون اسکیت اهمیت داشت، موفقیت نیلوفر مردانی در رقابت های جام جهانی کلمبیا است.

این نوجوان کشورمان با حجاب کامل اسلامی موفق شد برای اولین بار عنوان یازدهم جهان را در بین بهترین اسکیت بازان جهان از آن خود کند.


وی در مورد انتقادهای مطرح شده گفت اسکیت ایران طی چهار سال  گذشته  با زحمات  مربیانی چون آقایان سید جلال استادی، محمدرضا مهدویان، مسعود نیکمهر،ابوالفضل مجیدی و خانم ها سارا فرشتیان، جوکار و هدا احمد بیگی در مسیر جلو گام برداشتند. اما متاسفانه مربی ایتالیایی بنا به دلایلی با  صحبت های خود قصد ایجاد تنش بین مربیان کشورمان را داشت که این اقدامات بی نتیجه ماند.


وی خاطر نشان کرد: در دوره گذشته مسابقات جام جهانی تیم ملی اسکیت با مربی گیری سارا فرشتیان در قسمت بانوان و سیدجلال استادی در بخش آقایان عملکرد مناسبی داشت با این حال در این دوره از مسابقات فدراسیون تصمیم گرفت برای کسب تجربه و همچنین محک مربیان از مسعودنیکمهر در بخش آقایان و هدا احمدبیگی در بخش بانوان استفاده کند که خوشبختانه نتایج مناسبی نیز برای تیم ملی به دنبال داشت.


صدقی ادامه داد: برخی ادعا کرده اند که مربیان اعزامی به بازی های جام جهانی از تحصیلات بالایی برخوردار نیستند در حالی که مسعود نیکمهر مترجم کتاب مرجع سرعت در اسکیت است و هدی احمد بیگی نیز دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته تربیت بدنی می باشد. نباید با این حرفها عملکرد مربیانی که با تلاش خود رتبه جهانی ما را ارتقا بخشیده اند زیر سوال ببریم.


رئیس کمیته فنی فدراسیون افزود: تیم ملی اسکیت کشورمان در روزهای آینده راهی گوانگژو خواهد شد پس باید با ایجاد همدلی و همبستگی خود را برای کسب بهترین رتبه و مدال آماده کنیم.

نباید تحت تاثیر صحبت های افرادی قرار بگیریم که به هیچ عنوان دلشان برای ورزش این کشور نمی سوزد.

 

منبع : سایت فدراسیون اسکیت