وزیری :در پایان برنامه 5 ساله دوم به مدال جهانی دست پیدا می کنیم

 

رئیس فدراسیون اسکیت در خصوص برنامه های این فدراسیون در سال 90 گفت:

در آغاز سال 90 با اتمام برنامه 5 سال نخست، برنامه 5 ساله دوم تدوین شد که در آن کسب مدال جهانی مدنظر قرار گرفت.

جمشید وزیری در گفت وگو با پایگاه خبری ورزش ایران، اظهار داشت:توسعه ورزش اسکیت به عنوان یکی از رشته های همگانی از اهداف مهم ما در سال جدید محسوب می شود به همین خاطر با افزایش پیست های اسکیت در کشورمان زمینه توسعه این ورزش را برای علاقمندان فراهم خواهیم کرد.


وی ادامه داد: شهرستانها از مهمترین الویت های ما برای توسعه ورزش اسکیت هستند چرا که در اکثر استانها علاقمندان بیشماری به این رشته ورزشی وجود داد و با برپایی کمپ های استعدادیابی قطعا در زمینه ورزش قهرمانی نیز گام های اساسی برداشته خواهد شد.


رئیس فدراسیون اسکیت تاکید کرد: نونهالان و نوجوانان پشتوانه های تیم های ملی ما در سالهای آینده هستند به همین دلیل در سال 90 مسابقات قهرمانی کشور در این دو رده سنی برای شناسایی نفرات مستعد برگزار خواهیم کرد.


وی ادامه داد: توجه به اسکیت بانوان نیز از دیگر برنامه های مهم بشمار می رود زیرا بانوان ثابت کرده اند در صورت اعتماد به آنها مطمئنا برای کشورمان مدال آوری خواهند کرد.


وزیری با اشاره به رویدادهای ورزشی مهم این رشته در سال جاری افزود: در سال 90 باز هم مسابقات اسکیت اوپن در کشور کره جنوبی برگزار خواهد شد و تیم ایرن نیز حضور خواهد داشت.

مسابقات قهرمانی جهان در اسکی سرعت جوانان و بزرگسالان در کشور کره پیگیری می شود ،همچنین تیم اسکیت هاکی بزرگسالان نیز در مسابقات جهانی ایتالیا حضور پیدا می کند.


وی تاکید کرد: برای ارتقا سطح دانش مربیان برنامه های مناسبی در پیش خواهیم داشت چرا که کسب سکوهای قهرمانی و آسیایی در صورتی میسر خواهد شد که علاوه بر ملی پوشان مربیان نیز به علم روز این رشته آشنایی داشته باشند.

iran skating


/ 0 نظر / 16 بازدید