حضور داور ایرانی درمسابقات جهانی اسکیت با بی توجهی رسانه ها مواجه شد

مسول کمیته داوران فدراسیون اسکیت با ابراز گله مندی از برخی از رسانه های ورزشی گفت:

برای اولین بار یک داور ایرانی موفق شد در سطح اول جهان قضاوت کند اما متاسفانه این رویداد بزرگ با بی توجهی مسئولان رسانه ای کشور رو به رو شد.

رامین عتیقه چی با اشاره به حضورش در رقابت های جهانی اسکیت هاکی گفت: این حضور در پی دعوت فدراسیون جهانی صورت گرفت که جا دارد همین جا از مساعدت های دفتر مقام معظم رهبری و مسئولان فدراسیون اسکیت در خصوص اخذ مجوز خروج از کشور تقدیر کنم چرا که اگر این حمایت ها نبود، بدون شک نمی توانستم در این میدان بزرگ شرکت کنم و مسئولان مربوطه ضمن همکاری بسیار، شرایطی را فراهم کردند که بتوانم با وجود مسایل نظام وظیفه، تهران را ترک و در رقابت های چک به میدان بروم.


وی ادامه داد: به عنوان یک ایرانی و تنها داور از قاره پهناور آسیا در این رقابت ها شرکت داشتم که اهمیت این موضوع پس از بررسی نام سایر داوران و مدت زمان فعالیت فدراسیون های آنان، مشخص می شود.

به عنوان مثال "گردن یانگ" که ریاست کمیته داوران فدراسیون جهانی اسکیت را داشته و از سال 2001 سابقه حضور در میادین بین المللی را دارد از جمله داوران این رقابت ها بود، همچنین افرادی چون "گری میلر" رئیس کیته داوران اسکیت هاکی آمریکا، "گری مکنین" دبیر کمیته داوران اسکیت هاکی کانادا، "رامون کوردبا" رئیس کمیته داوران اسکیت هاکی اسپانیا و ... نیز حضور داشتند که این اهمیت حضور یک ایرانی را در چنین رقابت هایی بیش از پیش نمایان می کند.


مسئول کمیته داوران فدراسیون اسکیت کشورمان خاطر نشان کرد: کشورهایی چون کشور چک که هر ساله و در رقابت های معتبر جهانی، مقام اول تا سوم را از آن خود می کنند، همواره به دنبال این هستند تا داورانشان را در چنین میدان هایی مطرح و معرفی کنند.

اما در ایران که عمر فدراسیون اسکیت بسیار اندک و غیر قابل مقایسه با مدعیان این رشته ورزشی است، به راحتی از حضور یک ایرانی در رقابت های جهانی می گذریم که این برای من به عنوان فردی که سرزمینش را دوست دارد و می خواهد سربلندی آن را ببیند، جای تعجب است.


عتیقه چی تاکید کرد: به دنبال مطرح کردن خود نبوده و نیستم اما دوست داشتم این خبر را در همه جا ببینم که یک ایرانی به عنوان تنها نماینده قاره آسیا مجوز قضاوت در رقابت های بین المللی و جهانی اسکیت هاکی را کسب کرده تا دنیا یکبار دیگر در مقابل توانمندی جوانان ایرانی سر تعظیم فرود آورد.


وی در پایان اظهار امیدواری کرد از این پس رسانه های گروهی تنها به اخبار یک یا چند رشته ورزشی بسنده نکرده، و در انعکاس اخبار خود به رسالت خطیری که بر دوش دارند، به خوبی عمل کنند تا شاید رشته مظلوم اسکیت نیز از این شرایط سخت و نامهربانانه خارج شود.


گفتنی است رامین عتیقه چی در رقابت های جهانی اسکیت هاکی جهان، داور دوم دیدار تیم های آلمان و آرژانتین، ونزوئلا و آرِژانتین، مکزیک و ونزوئلا و آرژانتین و ونزوئلا را بر عهده داشت.

وی همچنین به عنوان ناظر رقابت تیم های آمریکا و فرانسه، آمریکا و سوئیس، استرالیا و آرژانتین، فرانسه و آلمان، کانادا و آلمان، آلمان و مکزیک، ایتالیا و کانادا و همچنین نظارت دیدار فینال آمریکا و سوئیس را بر عهده داشت.


داور ایرانی کشورمان در بازی تیم های مکزیک و آرژانتین نیز به عنوان داور اول به میدان رفت.

منبع : سایت فدراسیون اسکیت

/ 0 نظر / 10 بازدید