سروش: عملکرد بانوان اسکیت باز ایرانی در سال گذشته چشمگیر بود

نایب رئیس بانوان فدراسیون اسکیت گفت:

با توجه به عملکرد بانوان اسکیت باز ایران در سال گذشته و با وجود پیشرفت های کمی و کیفی که داشته ایم از عملکرد آنها رضایت داشته و باید گفت نتایج به دست آمده رضایت بخش است. به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکیت، "ژیلا سروش" افزود: حضور نماینده بانوان ایران برای اولین بار در مسابقات آسیایی گوانگ ژو، نقطه عطفی در ورزش اسکیت بانوان کشورمان بود.

وی ادامه داد: بانوان اسکیت باز ایران در سال 89 در رشته اسکیت سرعت و در رده نونهالان در مسابقات اپن  بین المللی کره جنوبی مدال های رنگارنگی را به خود اختصاص دادند که این امر نشان از قدرت بانوان ایران دارد. در مسابقات آسیایی اسکیت فری استایل مدال برنز را در کشور چین تایپه بدست آوردیم و در مسابقات جهانی سرعت در کلمبیا در رنکینگ جهانی با 6 پله صعود در جایگاه سیزدهم جهان قرار گرفتیم.

سروش تصریح کرد: برگزاری لیگ های پر قدرت اسکیت هاکی با حضور تیم های مختلف استانی در دو دسته برتر و دسته یک نشان از تلاش فدراسیون برای حضور هر چه باشکوه تر تیم های مختلف کشور دارد، البته کمپ های استعداد یابی و لیگ نونهالان و نوجوانان نیز مد نظر فدراسیون است چرا که آنها پشتوانه تیم ملی ایران را محکم تر خواهند کرد و با این شیوه می توان به آینده آنها امیدوار بود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون اسکیت گفت: در سال 90 نیز برنامه های مختلفی را برای بانوان در نظر گرفته ایم که از آن جمله می توان به  برگزاری مسابقات لیگ نونهالان و نوجوانان، برگزاری مسابقات لیگ سرعت، برگزاری مسابقات لیگ اسکیت هاکی (برتر و دسته یک)، برگزاری اردوهای مختلف برای تیم های ملی جوانان و بزرگسالان، اعزام تیم نونهالان و نوجوانان به مسابقات اپن کره جنوبی، اعزام تیم ملی سرعت جوانان و بزرگسالان به مسابقات جهانی کره جنوبی، تشکیل کلاسهای آموزش داوری و مربیگری – مدرسی و ارتقاء، اعزام داوران زن به مسابقات بین المللی و تشکیل کمپ استعداد یابی اشاره کرد.


 

/ 1 نظر / 14 بازدید
goswim

سلام حقیقتشو بخواین اصلاً اسکیت بلد نیستم اما چون موضوع وبلاگمون ورزشیه اگر مایل باشید باهم تبادل لینک کنیم مطمئن باشید توی بازدید از وبلاگتون هم موثر خواهد بود...