وزیری: اسکیت در شیب منطقی و علمی موفقیت قرار دارد

وی با بیان اینکه 32 سال سابقه حضور در سطوح مختلف ورزش را دارد و با بیان اینکه 6 سال و 3 ماه از تاسیس فدراسیون اسکیت در ایران می‏گذرد، گفت: جوانترین فدراسیونی هستیم که عضو فدراسیون جهانی اسکیت شده ایم اما سرعت رشد ما در همین مدت کوتاه به حدی بوده که اگر مشکلی در مسیر حرکت مان به وجود نیاد، کسب مدال در رقابتهای اسکیت سرعت قهرمانی جهان در سال آینده دور از ذهن نخواهد بود و من به کسب آن امید بسیار دارم.

وزیری تصریح کرد: زمانی که فدراسیون اسکیت تشکیل شد یک قرن از اسکیت دنیا عقب بودیم به همین دلیل دو برنامه 5 ساله را تدوین کردیم تا با اجرای آنها فاصله‎های موجود را کاهش دهیم.

وزیری گفت:  با توجه به قابلیت‌های بچه‌های ایران، باور داشتیم با یک دهه می‌توان این عمق یک قرنی را پر کرد. شاخص‌ترین هدف ما در 5 سال اول این بود که در آسیا مدال گرفته و یک کرسی بگیریم، که محقق شد. در 5 سال دوم، اهداف‌مان دست‌یابی به مدال جهانی و کرسی جهانی است که امیدواریم این امر نیز محقق شود. در تلاشیم تا این برنامه‌ها را تسریع دهیم.

رئیس فدراسیون اسکیت خاطر نشان کرد: 32 سال سابقه فعالیت در بخش ها و سطوح های مختلف در ورزش دارم، تحصیلات من در همین زمینه است و از مربیگری و داوری تا ریاست فدراسیون را انجام داده‌ام. تجربه به من می‌گوید که ورزش بعد از دین، اثرگذارترین مقوله در جوامع بشری امروز است و این امر باعث می شود نشاط و شادابی به جامعه تزریق شود.

وی یادآورشد: سابقه حضور ما در اسکیت هاکی به یک دوره، آن هم سال 2008 ختم می‌شود که حرفی برای گفتن نداشتیم. با برنامه‌ریزی 3 ساله موفق شدیم امسال به مقام پانزدهم جهان برسیم و 3 برد و 4 شکست در کارنامه تیم ایران ثبت شد. شکست‌های ما از کشورهایی بود که سابقه زیادی در این رشته داشتند آن هم با اختلاف یک یا 2 گل. رشد و ارتقای ورزش قهرمانی فرایندی است که باید طی شود تا به درجه عالی برسیم و برای آن به زمان و وقت کافی نیاز است.

وزیری در خصوص مسابقات اسکیت سرعت در کره جنوبی تصریح کرد:  تیم ما کامل نبود و با نصف نفرات راهی این رقابت ها شدیم، اما اتفاقات شیرینی افتاد که متاسفانه آنطور که شایسته بود، رسانه ای نشد. کشورهای دنیا رشد بسیار قابل توجهی داشتند اما ما نیز موفق شدیم 20 رکورد کشور را جابه‌جا کنیم. در طول مسابقات نیز در 16 ماده در جمع 16 نفر برتر دنیا قرار گرفتیم که نسبت به سال قبل که در 4 ماده بود رشد داشتیم. همچنین نیلوفر مردانی از ایران موفق شد در جایگاه هشتم جهان قرار گیرد و ایران برای نخستین بار فینالیست داشت.

وی افزود: مردانی ورزشکاران مطرحی از کشورهایی آمریکا، آلمان، کره جنوبی و ...  را در 20 هزار متر پشت سر گذاشت. حسین منشیدی هم در جایگاه یازدهم جهان قرار گرفت. این کار کوچکی برای ایران نبود به طوری که من فکر می‌کردم 2 سال دیگر این امر تحقق می‌یابد اما سرعت رو به رشد اسکیت ایران باعث شد تا زودتر از آنچه تصور می کردیم این مهم محقق شد.

رئیس فدراسیون اسکیت با اشاره به حضور خانم ژیلا سروش در رقابت های اسکیت سرعت در کره جنوبی گفت: سروش داور بین‌المللی شد و در مسابقات جهانی قضاوت کرد. از 20 داور 3 داور ایرانی بودند که این برای یک فدراسیون 6 ساله موفقیت بزرگی است ضمن آنکه عملکراد گروه داوری نیز با نظر مثبت کمیته داوری جهان همراه بود. از طرفی پوشش دختران ما مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت و کشورهای اسلامی از الگوی لباس ما نمونه گرفتند تا بتوانند در میادین بعدی از آن استفاده کنند.

رئیس فدراسیون اسکیت همچنین درباره مذاکره با مربیان خارجی اظهار داشت: چند نفر از مربیان خارجی داوطلب حضور در ایران هستند، بررسی می‌کنیم تا ببینیم کدامیک بهترین نفع را برای ما دارند. آنها از کشورهای کلمبیا، کره، فرانسه و ایتالیا هستند و هم اکنون در حال بررسی شرایط آنها هستیم.

وزیری از رسانه ها خواست در به کارگیری کلمات دقت بیشتری داشته باشند. وی ادامه داد: ما در مسابقات‌ جهانی نتوانستیم خبرنگاری اعزام کنیم به همین دلیل پوشش خبری بر عهده 2 مربی بود،  ما گم نشده بودیم اما قبول دارم کم خبر بودیم، برخی ها از واژه گم شدن استفاده کردند اما واژه گم شدن تعریف خاصی دارد که بار حقوقی به دنبال دارد که این برای عوام نگران کننده است. همین امر باعث شد تا رسانه‌های بیگانه به این امر بپردازند.

وزیری با اشاره به اینکه چنین اخباری به سرعت در رسانه‌ها منتشر می‌شود با گلایه گفت: 20 رکورد جابه‌جا کردیم، اما این خبر رسانه‌ای نشد. مسابقات لیگ برگزار شد، رکورد ایران در 48 ساعت گذشته جابه‌جا شد، اما باز هم این خبر پخش نشد اما اگر یک لیوان در اتاق من شکسته شود آن رسانه‌ای می شود و این برای من جالب است.

وزیری در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد استعفاها گفت: من اول با خودم می‌گویم که آیا آن شخص از فدراسیون ناراحت است یا نه . صدقی بعد از مسابقات جهانی ایتالیا شفاهی اعلام کرد، خسته‌ شده و می‌خواهم استراحت کنم. صدقی باز هم پس از مسابقات کاپ خاورمیانه اعلام کرد که خسته‌ام. من به عنوان رئیس فدراسیون زمانی استعفا را قابل قبول می‌دانم که کتبی باشد؛ در این صورت قابل بررسی است. تا امروز نیز هیچ مطلبی به صورت کتبی به فدراسیون تحویل داده نشده است.

رئیس فدراسیون اسکیت در مورد استعفای عتیقه‌چی نیز گفت: امروز با عتیقه‌چی در مورد این مسئله جلسه ای خواهم داشت و در مورد آن صحبت خواهیم کرد. در مورد دستیار نیز باید بگویم که از دستش ناراحت بودیم. وی تخطی کرده و تلفنی گفتم که دیگر به فدراسیون نیاید.

رئیس فدراسیون اسکیت با بیان اینکه کمبود بودجه تاکنون خللی به برنامه‌های فدراسیون وارد نکرده است، عنوان کرد: بدهکار هستیم، اما برنامه‌ها مختل نشده است. با نشستی که با وزارت ورزش خواهیم داشت با توجه به بودجه تصویب شده برنامه‌های خود را اولویت‌بندی خواهیم کرد.

وزیری در پایان گفت: توزیع عادلانه فرصت بین همه کشور شعار و سیاست فدراسیون است. فدراسیون ابعاد مختلفی دارد و افراد مختلفی در آن کار می‌کنند. برآیند آنها قدرت فدراسیون را نشان می‌دهد که این برآیند هم‌اکنون عالی است. اگر عده‌ای می‌خواهند بروند، خللی در کار و مسیر رو به رشد فدراسیون ایجاد نمی‌شود. کار من در فدراسیون برنامه‌ریزی و مدیریت است و موفقیت ورزش در اعتلای ورزش کشورم و سرافرازی ایران را همواره سرلوحه فعالیت خود قرار می دهم.

/ 1 نظر / 42 بازدید