چند خبر از بازیهای المپیک زمستانی 2010 ونکوور

رضایت مربی تیم ملی اسکی آلپاین از ملی پوشان، افزایش قیمت هتل‌ها در ونکوور و ویستلر، برگزاری آخرین تمرین ملی پوشان در ویستلر و برخی خبرهای دیگر از عناوین اخبار کوتاه بازیهای المپیک زمستانی 2010 ونکوور کانادا است.
رستم کلهر، مربی تیم ملی اسکی آلپاین پیش از شروع رقابت ها، پوریا و حسین ساوه شمشکی، نمایندگان ایران در مسابقه های مارپیچ بزرگ اظهار کرد: از وضعیت ملی پوشان راضی هستم و امیدوارم آنها عملکرد بهتری نسبت به المپیک 2006 تورین داشته باشند.
وی افزود: بعضی از کشورهایی که بیشتر سرمایه گذاری کرده‌اند و برنامه و علم و دانش بیشتری از ما دارند از ما عقب تر هستند.
کلهر در رابطه با وضعیت مرجان کلهر نیز گفت: کلهر از پوریا و حسین ساوه شمشکی ضعیف تر است، شرایط کنونی وی مثل هشت سال پیش تیم پسران ماست، باید انتظارات در حد امکانات باشد.

****
درحالی بازی‌های المپیک زمستانی 2010 در شهرهای ونکوور و ویستلر برگزار می شود که قیمت‌ هتل‌های این دو شهر چندین برابر افرایش یافته است.
علاقه مندان زیادی از سراسر جهان برای تماشای بازی‌های المپیک زمستانی خود را به شهرهای ونکوور و ویستلر رسانده‌اند. ظرفیت اکثر هتل‌های شهرهای ویستلر و ونکوور از شش ماه پیش از آغاز بازی ها تکمیل شده است و قیمت هر اتاق در این دو شهر به هزار دلار در هر شب می رسد.
قیمت اتاق هتل های بیرون از این دو شهر شبی 500 تا 600 دلار است.

****
پوریا و حسین ساوه شمشکی از ساعت 9:30 صبح سه شنبه به وقت محلی - 20:45 چهارشنبه به وقت ایران - در مسابقه های مارپیچ بزرگ بیست و یکمین دوره بازی های المپیک در پیست کریک ساید شهر ویستلر به میدان می روند.
دو ملی پوش ایران پیش از رقابت خود از پیست اصلی مسابقه بازدید کردند و آخرین تمرین خود را در پیست کریک ساید برگزار کردند.

****
پوریا ساوه شمشکی، ملی پوش آلپاین پیش از شروع نخستین مسابقه اش در بازی های المپیک ونکوور گفت: می‌خواهم فاصله خوبی را نسبت به قهرمان المپیک به جا بگذارم.
وی افزود: نسبت به گذشته آمادگی خیلی خوبی دارم و تنها تغییر شرایط پیست از برف نرم به زمین یخی کمی کار ما را سخت کرده است.

****
حسین ساوه شمشکی، ملی پوش آلپاین ایران در رابطه با آخرین وضعیتش اظهار داشت: در ایران بر روی برف نرم تمرین می کنیم اما پیست‌های ونکوور یخی است.
وی پس از بازدید از پیست اصلی مسابقه تصریح کرد: مشکل پیست این است که برآمدگی های زیادی دارد و نمی شود بر روی آن راحت اسکی کرد، تجربه اسکی کردن بر روی پیست های یخی را نداریم، تنها در رقابت های جهانی والدیزر فرانسه بر روی پیست یخی مسابقه داده ایم.

****
لی جونگ سو ورزشکار جمهوری کره توانست دومین مدال طلای خود را در بازیهای المپیک ونکوور 2010 بدست آورد.
وی پس از آنکه مدال طلای 1500 متر اسکیت سرعت مسافت کوتاه را به خود اختصاص داد توانست در 1000 متر نیز برنده مدال شود تا برتری خود را در این رشته اثبات کند.
منبع:خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران
/ 0 نظر / 11 بازدید